Ресторан Белведере 

Луксуз, елеганција, префинетост и храна за уживање. 

За нас

Ресторанот Белведере се наоѓа во срцето на градот Битола во познатата стаклена зграда.

Ресторанот Белведере е ресторан со луксузен амбиент кој нуди специјалитети приготвени од вистински мајстори во кулинарството во најсовремена кујна по сите светски стандарди. Уникатно дизајнираниот простор и уреден во модерен стил Ви дава можност максимално да уживате во храната која ја приготвуваме во секој дел од денот.

Зошто ние!

Освен појадок, ручеч, вечера, кафе пауза или бизнис средби, ресторан Белведере е соврешено место за организирање и на Вашите свечени моменти и настани. Долгогодишното искуство во угостителството, максималната посветеност и желбата за задоволни клиенти се клучот за нашиот успех во работењето.

Со ресторан Белведере може да уживате во храната и во уникатен простор и луксузен амбиент, совршено надополнет со прекрасниот поглед на Битола.
Повелете, добредојдени сте!

Специјалитети За секој дел од денот

ПОЈАДОК - РУЧЕК - ВЕЧЕРА

Галерија

Резервација

belvederebitola@gmail.com

Тел: 047 612 500

Scroll to top